Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Sprawdź, gdzie kupić listwę podłogową

Wydają się niewiele wnoszącym detalem, ale ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne przeciągnięcie kabli i chronią najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością dostateczny argument, by nie lekceważyć ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i świetnie komponuje się ze stylowymi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z litego drewna, jak i innych materiałów. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]