Lubisz wyzwania? Wyprawy górskie są dla Ciebie!

Szukasz unikatowej oferty wypraw w góry? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Coraz więcej osób spędza swój czas przemierzając górskie szlaki. Zazwyczaj rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, wraz z upływem czasu jednak już im to nie wystarcza. Szukają nowych wyzwań – ich marzeniem są wyprawy w coraz wyższe partie gór. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty położone w dalekich od Polski rejonach stają się dzisiaj możliwe.

Wyprawy górskie – o czym nie zapominać, planując wyprawy?

Dzisiaj przed amatorami górskich wędrówek otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy polskie i słowackie Tatry, ale także najwyższe góry Meksyku, Azji czy Afryki. Bez wątpienia dużym udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Elbrus bądź Kazbek. Rzecz jasna pomoc agencji mnóstwo upraszcza, ale jej przewodnicy nie wejdą na szczyty za nas. Wymagana jest wysoka sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać trwającą wiele godzin wędrówkę z niezwykle ciężkim, mającym nawet 15 kilogramów plecakiem ze specjalistycznym sprzętem oraz dostosowaną do warunków górskich odzieżą.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto decyduje się wziąć udział w wyprawie górskiej – na Elbrus, bazę pod Annapurną, Pik Leninabądź Mount Everest – wymaga się wcześniejszego doświadczenia w zbliżonych do tego typu ekspedycjach, gdyż im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu oraz poruszania się w grupie, której członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to warunki, które należy bezwzględnie spełnić. Nie można zapomnieć też, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Znaczenie ma więc zdolność pracy w grupie. Podczas wyprawy w góry konieczne jest stu procentowe podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez prowadzącego grupę.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]