Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie jest niezbędne

Na https://digitalownia.pl odnajdziesz aktualną ofertę kursu Photoshop.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci próbują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Talent do malowania tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej albo gamingowej, dlatego że te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego wykorzystują najczęściej specjalistyczne oprogramowanie. Znając te realia wiele początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie stara się poznać popularne programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – ogromna wolność dla artystów

Istnieje wiele programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Adobe Photoshop, który pomimo że został opracowany jako software do obróbki fotografii, szybko stał się głównym oprogramowanie game developerów oraz ilustratorów. W rezultacie sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak m.in. Clip Paint Studio, GIMP czy Corel Painter, w których dzięki użyciu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające obrazy wykonane akwarelą, farbami akrylowymi bądź temperą. Digital painting zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia nieudanych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie kończą!

Malarstwo komputerowe – nauka z udziałem instruktora

Praktycznie nauka malarstwa cyfrowego przebiega tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić samemu, niemniej jednak by dobrze rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać potrzebne triki stosowania pędzli i zaawansowane funkcje oprogramowania, najlepiej wziąć udział w kursie opracowanym przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i uczą one dużo więcej niż jedynie podstawowych funkcji programu. Ważne jest jednak, by decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi skonsultowanie się z twórcą kursu.

Kontakt:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]