Masz problem z wandalami? Dowiedz się więcej o środkach do mycia elewacji

Dowiedz się, gdzie nabyć środek do mycia elewacji

Na przestrzeni kilku ostatnich lat problem wandalizmów na ścianach budynków i murach znacznie przybrał na sile. Na ogół mają one postać napisów namalowanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, a ponadto zazwyczaj napisy te niosą treści rasistowskie bądź obcesowe. Nie dziwi więc, że administratorzy lub właściciele budynków robią co w ich mocy, żeby pozbyć się ich z murów. W tym celu najczęściej postanawiają ponowne pomalować ścianę – to jednak pochłania sporo czasu i jest całkiem kosztowne. Inną opcją jest zastosowanie środka do mycia elewacji.

Działanie środka do usuwania farby olejnej?

Działanie takich środków opiera się na czynnikach aktywnych, które rozpuszczają komponenty popularnych farb – przede wszystkim różnego rodzaju żywice. Ich odpowiedni skład sprawia, iż środki tego typu umożliwiają mycie nawet mocno porowatych elewacji. Najlepsze preparaty do usuwania farb nie zawierają rozpuszczalników (np. toluenu), które są niebezpieczne dla otoczenia i ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na nałożeniu go na elewację obiektu – w tym celu należy skorzystać z wałka lub szerokiego pędzla. Po 60 minutach środek trzeba spłukać wodą albo opłukać myjką ciśnieniową.

Dla kogo preparat do usuwania farby olejnej?

Środki do czyszczenia elewacji winny znaleźć się w wyposażeniu wszelkich firm, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, gdyż to zwłaszcza elewacje nieogrodzonych bloków są narażone na ewentualne akty wandalizmu. Niewielki pojemnik środka okaże się przydatny też posiadaczom firm, domów jednorodzinnych czy sklepów. Zakup preparatu do usuwania farby olejnej to w porównaniu z koniecznością pomalowania ścian po raz kolejny duża oszczędność – zarówno jeśli chodzi o koszty kupna farby, jak i czas niezbędny do zrealizowania tej pracy.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]