aparat do masażu uciskowego, carepump

Maszyna do drenażu limfatycznego – aparat symulujący pracę masażysty

Presoterapia to technika masażu, której celem jest poprawienie cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta blisko wiek temu – to przeróżne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy okrężne oraz pompujące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta oraz miejsca masażu.

Sprzęt do masażu limfatycznego – stymulacja cyrkulacji chłonki

W ostatnich latach fizjoterapeuci coraz częściej używają urządzenia do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które nakłada się na obrzękłe ramiona albo nogi. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych komór rękaw uciska kończynę, stymulując tak cyrkulację limfy. Jest multum wskazań do wypróbowania presoterapii. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania czy jako wsparcie w likwidacji cellulitu. Presoterapia stała się także ogromnie popularna w świecie profesjonalnego sportu, najczęściej jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – sprzęt do presoterapii do użytku domowego

Ogromne możliwości wykorzystania urządzeń do masażu uciskowego przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tych aparatów. Współcześnie osoby na co dzień stosujące tę formę masażu mogą przeprowadzić zabieg w domu, za pomocą innowacyjnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest drenaż. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie i kompaktowe, zatem bez przeszkód można wziąć je w podróż, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być obowiązkowo skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samodzielnie, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. zakrzepica czy choroby wirusowe oraz bakteryjne, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]