Montaż poprzeczek samochodowych zostaw specjalistom

Jeśli szukasz uchwytów samochodowych, koniecznie sprawdź ebagaznik.pl

Podróż autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszelkie niezbędne w trakcie urlopu sprzęty. Przeważnie nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku także niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć w szczególności o nartach i rowerach, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Pakowność samochodu znacznie zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje transportowanym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale też nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, gdyż ma opływową budowę. Do jego założenia niezbędne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je założyć sami. Miejmy jednak na uwadze, aby wybór modelu właściwego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć profesjonalistom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony przewóz rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy także nabyć specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy samochodem rowery, SUPy czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują zatem wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części samochodu – na pokrywie bagażnika lub haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Kontakt:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]