Mopy do mycia podłóg dla firm i instytucji

Zobacz, gdzie nabyć mopy profesjonalne, wejdź na verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html

Czyszczenie podłogi zdaje się obowiązkiem bardzo prostym – wystarczy odpowiednia ilość płynu, woda i mop. Sprawa się jednakże komplikuje, jeśli idzie o znaczną powierzchnię lub nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia. Wówczas warto sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi na co dzień w naszych domach mopami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Wyróżniki wydajnych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa mają wpływ głównie dwie cechy – tworzywo, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego wytrzymałość. Należy też pamiętać, że twardsze włókna lepiej ścierają zabrudzenia niż miękkie. Druga cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, jeśli mop ma służyć do mycia posadzek o znacznym metrażu – na przykład hallów, sal tanecznych czy parkietów na boiskach.

Akcesoria do profesjonalnych mopów do podłóg

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i efektywnie myć posadzki. Prawie równie ważne są też dodatkowe akcesoria. Pośród nich szczególną uwagę należy zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być proporcjonalna do wzrostu pracownika, a on sam ma być stosunkowo lekki. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a właściwie dobrane w dużym stopniu ułatwia i przyspiesza pielęgnację podłóg. W trakcie czyszczenia rozległych powierzchni zalecamy używać zestawu wiadra z mopem.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]