Najważniejsze informacje o kolczykach

Nie poszukuj już więcej! Tu zamówisz srebrne kolczyki

Wybierając kolczyki trzeba wziąć pod uwagę nie tylko materiał, z którego są wytworzone,, to jak się prezentują oraz kształt, ale także na zapięcie. Oto krótki spis najczęściej spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najczęściej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie trzeba do niego używać dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie zapewnia znaczną wygodę noszenia i chętnie jest stosowane w biżuterii art deco. Felerem bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest nosić je latem, kiedy nie ubieramy szali, ubrań z dużym kołnierzem oraz czapek.

Kolczyki bigle angielskie

Równie rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jednakże prościej go zapiąć, z powodu rozchylanej tylnej “klapce”. Częstokroć wykorzystuje się je przy kosztowniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla pań, które nie mają przebitych uszu. Dziś stosunkowo sporadycznie stosowane.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma nikłą możliwość rozpięcia się, a końcówki na zapięcie łatwo kupimy wszędzie. To tego typu kolczyki panie kupują najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku niedużych kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w drobnych, zazwyczaj złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki używane są często w biżuterii dla dzieci.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]