Naprawa lodówek – z czym zgłaszamy się do serwisu?

Najpopularniejsze awarie lodówek to zwłaszcza zbyt niskie chłodzenie, niepokojące postukiwanie i straty ciepła. Co istotne, takie usterki niekiedy wynikają po prostu z nieprawidłowego położenia – wtedy musimy jedynie przestawić urządzenie. Kiedy natomiast przyczyna awarii tkwi gdzie indziej, niezbędna będzie wizyta w warsztacie. Ile za nią zapłacimy? Kiedy naprawa lodówek okaże się dobrym pomysłem, a kiedy lepiej kupić nowy sprzęt?

Naprawa lodówek – kiedy skorzystać?

Szczególnie zagrożonymi usterkami częściami lodówek są motor o sprężarka. Nierzadko ich powodem okazuje się nieprawidłowe używanie sprzętu. Do środka nie należy wszak chować potraw ciepłych, zaś otwierając ją musimy pamiętać o tym, aby domknąć drzwiczki. Kiedy chodzi o urządzenia dla handlu, dobrze zastosować samozamykacze. Zbyt mała wydajność silnika wpływa także na pracę zamrażalki. Pamiętajmy, iż w razie zauważenia usterki nie powinniśmy naprawiać lodówki samemu. Znacznie lepiej postąpimy zlecając to serwisantów, zyskując w ten sposób gwarancję na wykonane naprawy.

Naprawa lodówek – ceny

Koszty naprawy lodówek, jak nietrudno stwierdzić, zależne są od typu usterki. Inną stawkę uiścimy za dolanie gazu, inną za serwis termostatu, a jeszcze inną za serwis sprężarki. Druga sprawa to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na to, iż są to urządzenia przemysłowe, koszty naprawy czasem będą większe. Zazwyczaj jednak cena serwisu popularnych usterek jest bardziej opłacalna niż nabycie nowej lodówki.