Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Zobacz Kilimandżaro wyprawa na http://tinyurl.com/y6eb4tuj

Wspinaczka na wierzchołki gór to marzenie licznych globtroterów, którzy uwielbiają nietuzinkowe eskapady. Niezatartych przeżyć niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Podróżników zachęcają w głównej mierze kurczące się już lodowce, niesamowite widoki, a także sposobność zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Mawenzi, Uhuru oraz Shira. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymusza solidne przygotowanie się – z uwagi na ogromną wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei zmienna pogoda powoduje, iż zdobycie masywu stanowi trudne zadanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą cechować się dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 7 do 9 godzin każdego dnia.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy wskazane jest także zrobić zapas medykamentów o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozwojem choroby ochroni również należyta profilaktyka – stosowanie preparatów odstraszających insekty, a także zakładanie okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]