Niezbędny element wyposażenia salonu – stolik kawowy

Stolik kawowy powinien być wygodny w użytkowaniu i funkcjonalny. Trzeba też mieć na uwadze, że stanowi on ciekawy element aranżacji domu. Zależnie od naszych potrzeb możemy przebierać wśród wielu wariantów stolików. Który jednak będzie najodpowiedniejszy?

Jak znaleźć odpowiedni stolik kawowy do salonu?

W trakcie zakupów stolika trzeba rozważyć parę czynników. Czy zawsze pijemy kawę w tym samym miejscu? Czy podczas picia kawy lubimy poczytać książki bądź gazetę? W jakim stylu zaaranżowana jest przestrzeń salonu? Odpowiedzenie sobie uprzednio na te pytania może uprościć nam podjęcie decyzji.

Modele stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim stolikiem możemy nie tylko maksymalnie zagospodarować niewielką przestrzeń mieszkania, ale też w prosty sposób zadbać o jego porządek. Można rozważyć również kupno stolika z blatem, który można zdjąć.

W przypadku niewielkiej powierzchni do wykorzystania, warto rozważyć zakup stolika z owalnym blatem, który zajmie mniej przestrzeni niż te kwadratowe. Pomysłowym rozwiązaniem są stoliki z blatem w formie tacy, które są zarówno praktyczne, jak i efektowne.

Powodzeniem cieszą się również stoliki modułowe, które są zaprojektowane tak, by wsuwać jeden pod drugi. Oprócz tego modele w formie plastra miodu można swobodnie układać z dowolną liczbą modułów. Natomiast osobom, które często pijają kawę w dużym towarzystwie, rekomenduje się ławy oraz stoliki z możliwością rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik z okrągłym blatem będzie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo zwierząt lub dzieci.
2. Jeżeli cenimy sobie ekologię, to powinno się zastanowić się nad stolikiem z używanych materiałów, np. zrobionym z europalet. Nietuzinkowym pomysłem jest zastosowanie drewnianego pnia lub zabytkowego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Blat stolika kawowego powinien sięgać wysokości siedziska, a więc mniej więcej 50-55 cm. Jeśli chcemy umieścić go z boku sofy, to dla wygody użytkownika powinien sięgać do poziomu podłokietnika.