Nowoczesne wybielanie zębów

Lśniące i białe zęby to marzenie każdego. Niestety wiele negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i sprawia, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Jakie metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – lampa czy pasta?

Mycie uzębienia po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi wybielające (żele, paski, woski), dają krótkotrwałe rezultaty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny kolor. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Dentyści szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia świetne rezultaty już po trzech zabiegach. Wybielanie lampą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów nawet o kilkanaście odcieni

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Wstępnym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. Następnie przy pomocy specjalistycznego wzornika określa się barwę zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Istotny jest również dobór właściwego odczynu żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny skutecznie redukując przebarwienia. Lampa BEYOND wybiela zęby nawet o czternaście tonów, rezultaty są więc spektakularne i utrzymują się do 3 lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej ok. 7 dni. Świetne efekty przynosi również wybielanie zębów za pomocą lampy LED.