Obraz w Twoim telewizorze nie jest idealny? Postaw na wzmacniasz DVB-T

Jeśli chcesz zamówić wzmacniacz DVB T, zobacz tutaj.

Oglądanie TV jest teraz codzienną czynnością. Na telewizor spoglądamy przy sączeniu porannej herbaty i przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w TV oglądają dzieci, młodzież, osoby będące w średnim wieku i seniorzy. W bogatej ofercie programowej każdy może znaleźć coś idealnego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał jest tak nikły, że odbiór ulubionego kanału jest po prostu niemożliwy. Idealnym rozwiązaniem są wtedy wzmacniacze antenowe, do których zalicza się między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może okazać się przydatny?

Należy wiedzieć, że siła sygnału jest tym gorsza, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego pogarsza się ona na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że dobrym wyjściem okazuje się być zmniejszenie liczby gniazd antenowych, a także unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał jest silniejszy, a tym samym odbieramy znacznie lepszy obraz. Wzmacniacze montuje się zaraz za anteną albo też zaraz przed telewizorem. Punkty ich umieszczenia zależne jest od tego, w jaki sposób skonstruowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w przypadku telewizji, ale także radioodbiornika.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj dostępne?

Wyróżnia się parę typów wzmacniaczy antenowych. Na ten moment stosować można wzmacniacze pasmowe, budynkowe, masztowe oraz kanałowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Montuje się go wyjątkowo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny rodzaj wzmacniacza – podbija on sygnał jedynie wybranych kanałów, lecz równocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy montować można wówczas, gdy sieć antenowa jest niewielka. To stosowanie właśnie jego poleca się w domkach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a następnie ustawia na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w małych, jak i naprawdę dużych sieciach.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]