Oczyszczacz powietrza z jonizatorem dla domu i biura

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie rześkości wywołują jony ujemne, które tworzą się m.in. w wyniku naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a również są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu tłumią przykre zapachy, korzystnie oddziałują na nasze zdrowie i środowisko oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja może zachodzić na skutek oddziaływania intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego lub emitowania ekstremalnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większość z nas żyje w otoczeniu setek urządzeń, takich jak komputery, kopiarki czy ekrany, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobroczynne jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, powstają przez przyłączanie się jednego lub więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach mocno zurbanizowanych z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego żeby na powrót odczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w mieszkaniu, trzeba użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja wykorzystywana jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają zatrzymać dym papierosowy, szkodliwe drobnoustroje i wirusy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy relaks i cieszenie się życiem pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemnie zjonizowane powietrze niweluje poczucie permanentnego zmęczenia i podnosi ogólną wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w biurach, instytucjach publicznych, szpitalach czy szkołach, czyli wszędzie tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na realizowanych zadaniach.