Okna drewniane – naprawdę takie wyjątkowe?

Okna drewniane Małopolska kupisz na www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna drewniane zwykle preferowane bywają nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, lecz także na ich wysoką jakość. Ten naturalny surowiec zapewnia piękny wygląd, który pozostaje niezmienny przez długi czas. Nie tylko jednak wygląd jest istotną zaletą takich okien. Jakie są inne powody, dla których warto je wybierać, nawet jeśli ich koszt jest nieco wyższy niż okien z PCV?

Okna drewniane – niepowtarzalne walory estetyczne

Każdy entuzjasta przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych związanych z aranżacją wnętrz, mówi o niezwykłym klimacie, który zaprowadza w otoczeniu drewno. Można również decydować się na różne gatunki tego surowca, które miewają rozmaity wygląd, kolory czy też rozmaitą fakturę, co daje ogromne możliwości aranżacyjne oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również bardzo ciepłe, kojarzy się z domową przytulnością, jest zatem świetnym materiałem do produkcji najróżniejszych elementów dekoracyjnych.

Dodatkowe istotne walory okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny surowiec zapewnia bardzo duże możliwości jeśli chodzi o produkcję okien. Miewają one rozmaity wygląd i stylistykę. Drewno można malować na dowolne kolory, a ponadto obrabiać, wykonując niepowtarzalne formy. Tylko drewno nadaje się do odnawiania zabytkowych budynków, świetnie spisuje się również w przypadku osób mających alergie. Nie ma w sobie żadnych toksycznych substancji, a nawet dobrze wpływa na samopoczucie domowników, sprawiając, że lepszy staje się klimat domu. Do tych plusów trzeba jeszcze dodać fakt, że istnieje mnóstwo dobrych sposobów wydłużania żywotności drewnianych okien, a także fakt, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeśli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak również utylizacji, który to proces jest dość łatwy oraz nie szkodzi atmosferze. Wszystko to sprawia, iż drewniane okna są bardziej godne polecenia niż te wykonywane z nieekologicznych materiałów.

Kontakt:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]