Okna drewniane wracają do łask

Kup okna drewniane Małopolska na www.oknostol.com.pl

Okna drewniane przez wieki były najchętniej wykorzystywanym typem okien. Potem zostały zastąpione przez modele wykonane z PCV, ale po latach znów zwracamy uwagę na ich zalety. Dobrze zrobione i konserwowane okna drewniane mogą bowiem wytrzymać dłużej niż okna z PCV, przy czym ich zakup pochłonie porównywalną sumę. Poza tym w niektórych przypadkach ich zastosowanie będzie niezbędne – czasem po prostu nie sposób zdecydować się na któryś z nowszych typów. Kiedy więc należy je wybrać? Z jakich materiałów są robione?

Wytwarzanie okien drewnianych

Okna drewniane wytwarzane są tylko z wybranych gatunków drewna. W dzisiejszych czasach zazwyczaj stosuje się sosnę, jesion, a także dąb. Ze względu na wytrzymałość na wodę i słońce, wytwórcy stolarki okiennej coraz chętniej wykorzystują drewno egzotyczne – meranti, mahoń oraz teak. Te ostatnie są trochę droższe, ale warto zdać sobie sprawę, że potrzebują mniej intensywnych konserwacji oraz lepiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla sporej liczby klientów ich atutem jest też to, iż nierzadko prezentują się bardziej interesująco niż te wykonane z krajowych gatunków drewna.

Okna drewniane – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Okna drewniane mogą być używane jako alternatywa dla modeli z PCV – są w porównaniu z nimi mniej kosztowne, a sprawdzą się tak samo dobrze. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, są również wykorzystywane w czasie rewitalizacji zabytkowych obiektów. Wykorzystanie innych materiałów będzie wszak prowadzić do problemów w kontaktach z konserwatorem – grożącymi nawet dotkliwymi grzywnami.

Kontakt:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]