Okna energooszczędne – dobra inwestycja

Okna energooszczędne znajdziesz na www.oknostol.com.pl

Wysokiej klasy okna energooszczędne to najważniejszy element, o którym nie można zapomnieć przy remontowaniu domu jednorodzinnego. Najlepiej sprawdzają się okna drewniane, które obecnie znajdziemy w rozmaitych wersjach. W jaki sposób są zaprojektowane i co zapewniają?

Okna energooszczędne – brak strat ciepła i oszczędność węgla lub oleju opałowego

Drewniane okna wytwarzane są z naturalnych komponentów – na przykład sosny i meranti. Charakteryzują się znakomitymi parametrami, dzięki czemu dotrzymują kroku swoim odpowiednikom z plastiku. Pamiętajmy, żeby zwrócić baczną uwagę na współczynnik przenikalności cieplnej okien, zwłaszcza, jeśli modernizujemy lokal przed sezonem zimowym. Zapewnia to nie tylko dogodne warunki wewnątrz domu, ale przede wszystkim oszczędność opału. Wskaźnik izolacji termicznej musi być odpowiedni (tj. niższy niż 0,8 W/m2), bo tylko w takim przypadku w budynku osiągniemy komfortowe warunki. Rezultat ogrzewania nie wydostaje się z budynku, a przez szczeliny nie przenika chłód z zewnątrz.

Okna energooszczędne – wygłuszenie niechcianego zgiełku

Podejmując się wymiany okien zweryfikujmy inny ważny parametr – stopień Rw. Kupmy dobrze izolowane okna drewniane, jeśli chcemy uniknąć hałasu z dworu. Niesamowicie istotne są także precyzyjne uszczelki okienne – dzięki nim zamknięte okno nie ulegnie rozszczelnieniu. Warto więc zakupić drewniane okna energooszczędne, ponieważ nowoczesna technologia zapewnia pozbycie się niepożądanego gwaru i oszczędność opału.

Kontakt:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]