okna aluminiowe Niepołomice, MTS Dom

Okna i drzwi aluminiowe – duże, stabilne i wytrzymałe przeszklenia

Aluminium jest metalem powszechnie wykorzystywanym w budownictwie, z którego często wykonuje się drzwi oraz okna, będące alternatywą dla stolarki drewnianej bądź tej z PCV. Do tej pory drzwi oraz okna aluminiowe zazwyczaj spotykane były w obiektach użyteczności publicznej, w biurowcach i w sklepach, jednak współcześnie montowane są także przy budowie domów prywatnych.

Dlaczego warto wybrać okna i drzwi aluminiowe?

Atuty okien i drzwi aluminiowych

Okna i drzwi z aluminium są niezastąpione, gdy mowa o wielkoformatowych konstrukcjach. Dlatego też jest tak chętnie wybierana przez architektów drapaczy chmur – pozwala na budowę obiektów, w których przeszklenia są sporą część elewacji. Ten typ budownictwa przyjął się później w budownictwie prywatnym – w ostatnich latach popularność zyskują domki jednorodzinne, w których wykorzystuje się okna oraz drzwi z aluminium do stworzenia przeszklonych ścian. Tym sposobem pomieszczenia są lepiej oświetlone naturalnym światłem, a mieszkańcy mogą napawać się krajobrazem sąsiadującej z nimi przyrody.

Istotnymi atutami surowca jakim jest aluminium jest jego niezwykła odporność na oddziaływanie promieniowania UV i wody oraz korozję, jak również jego lekkość i plastyczność. Pozwala to tworzyć duże, wytrzymałe przeszklenia, nieraz o stosunkowo nietypowych kształtach. Trzeba zaznaczyć, że współczesne produkty stolarki z aluminium wyróżniają się dobrym współczynnikiem przenikania ciepła.

Polski producent drzwi i okien aluminiowych – MTS Dom

Rodzimy producent drzwi oraz okien aluminiowych, niepołomicka spółka MTS Dom, działa na rynku od przeszło 20 lat. Oferta spółki jest nadzwyczaj bogata. To przede wszystkim systemy okienno-drzwiowe, przesuwane i przeciwpożarowe. W asortymencie tego producenta znajdują się też systemy dodatkowe, jak konstrukcje nośne balustrad albo ramowe konstrukcje wypełnione siatką, montowane na witrynach, oknach i drzwiach, które tworzą barierę zabezpieczającą pomieszczenie przed insektami. Artykuły MTS Dom dostępne są w ogromnej gamie barw, m.in. w palecie RAL i w kolorach drewnopodobnych oraz strukturalnych, więc swobodnie można dopasować optymalny kolor produktu do danego projektu.

Kontakt:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]