Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Znajdź panele drewniane

Panele podłogowe prezentują się niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak banalnie łatwe i każdy poradzi sobie z tym bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – maksymalna zawartość wody w wylewce to 3%. Nie wolno zapominać także o odseparowaniu ich od podłogi – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwa dni, aż ulotni się z nich zgromadzona woda. Panele i narzędzia gotowe?

Najważniejsze zasady układania paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, pamiętaj o jednym – najlepiej robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Zanim je położysz, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem potem producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się też o temperaturę podłoża – absolutnie minimum wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Połączysz je używając specjalnych klików – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje – pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w domu. Należy zatem zostawić dylatacje o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów, do których zakrycia świetnie nadają się listwy podłogowe.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]