Planujesz przyjęcie komunijne? O tym musisz pamiętać

Pełna oferta przyjęć komunijnych w Krakowie i okolicach znajduje się tu.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy identycznie oczekiwanym wydarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nic w tym dziwnego, ponieważ to zwykle pierwsza faktycznie poważna biesiada dla rodziny, na której dziecko czuje, iż cała uwaga skupiona jest wyłącznie na nim. Tym samym rodzice pragną, by ten dzień uchował się przez całe życie w jego wspomnieniach.

Zaplanować przyjęcie w domu czy wynająć salę komunijną?

Jeszcze przed rozsyłką zaproszeń na komunię rodzice muszą określić czy poczęstują rodzinę we własnym mieszkaniu czy nieodzowne będzie zamówienie lokalu. Przyjęcie gości w mieszkaniu jest zwykle możliwe wtedy, gdy organizujemy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednak to już rzadkie przypadki. Obiady z okazji pierwszej komunii zmieniły się w ostatnich dziesięcioleciach w głośne wydarzenia rodzinne, w których bierze udział nawet do kilkudziesięciu gości, wskutek czego często organizowane są w domach weselnych lub restauracjach. Jeśli pragniemy wynająć najodpowiedniejszy lokal, zalecamy rozpocząć poszukiwania sali, od razu jak zostanie wyznaczony termin przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym dużą trudnością może stać się też zatrudnienie wolnej firmy cateringowej, więc opłaca się wybrać taki lokal na organizację obiadu, który współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przyrządzaniu menu na komunię. Niezbędne jest też to, żeby lokal na komunię zlokalizowany był tak, by przejazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był szybki i komfortowy.

Organizacja komunii – zadbaj o fotografie na pamiątkę

Rozważ wynajęcie fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak odbywający się później obiad dla rodziny i przyjaciół. Obyczajem stały się też aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Lokalu na komunię powinna więc wyróżniać się malowniczymi, zadbanymi pomieszczeniami. Dodatkowym plusem będzie dostęp do przylegającego ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeśli będzie ich wielu, radzimy rozważyć wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas ciekawymi grami.
Rzecz jasna, zaproszeni na przyjęcie komunijne przywiozą prezenty dla dziecka. Rodzice zwykle zgadzają się na całkowitą dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek w zaproszeniu można uwzględnić, iż nie życzymy sobie niektórych typów upominków, np. wartościowej biżuterii albo zabawek militarnych.

Kontakt:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]