Płytki ceglane – urządź mieszkanie w nowoczesnym stylu

Klinkierem określamy odmiana cegły dekoracyjnej, która może być umieszczana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie są jego główne cechy i dlaczego jest obecnie tak szeroko wykorzystywana w budownictwie?

Atuty klinkieru elewacyjnego

Klinkier to nic innego jak wypalane w wysokiej temperaturze płytki ceglane, które charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy wilgoć. Płytki z cegły od dziesięcioleci znajdują zastosowanie jako element wykończeniowy mieszkań i domów – mogą służyć między innymi jako cegła na komin lub płytki elewacyjne wewnętrzne. Cegła ozdobna jest stosowana też na naroża, cokoły, podokienniki oraz pozostałe elementy budynków i znakomicie zdaje egzamin zarówno w przypadku budynków utrzymanych w nowoczesnej, jak i klasycznej stylistyce.
Elewacja klinkierowa prezentuje się bardzo elegancko i jest odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne – promieniowanie słoneczne, śnieg, deszcz czy niską temperaturę. Klinkier na elewacje pozostaje więc przez lata w nienaruszonym stanie. Płytki ścienne wykonane z klinkieru posiadają jeszcze inne zalety – zastosowanie naturalnego materiału sprawia, że są one antyalergiczne i odporne na działanie grzybów.

Płytki klinkierowe wewnętrzne i elewacja z klinkieru

Zastosowana na ścianę zewnętrzną domu cegła dekoracyjna nada budynkowi wyjątkowego charakteru i wyróżni go na tle innych. Z kolei klinkier jako elewacja wewnętrzna uwydatni styl, w którym utrzymane są pokoje – doskonale będzie pasować do wnętrz wzorowanych na nowojorskich loftów. Dobrej jakości płytki z cegły można kupić w licznych składach budowlanych – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.