Podłoża ogrodnicze – mieszanki i substraty dachowe

Prace ogrodnicze wymagają wykorzystywania profesjonalnych produktów, które pozwolą wyhodować imponującą roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne i do których roślin się ich używa?

Podłoża ogrodnicze – sprawdź zawartość składników mineralnych

Zainwestowanie w odpowiednie podłoże ogrodnicze pozwoli pozyskać bujną roślinność, dlatego niezwykle istotny jest wybór najlepszych produktów. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie wyrosła bujna roślinność, która wytrzyma niesprzyjające warunki zewnętrzne? W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów podłoży ogrodniczych, które gwarantują znakomite efekty. Niektóre gatunki roślin wymagają szczególnych warunków – wtedy zalecane jest mieszanie różnych rodzajów podłoży. W skład mieszanek dostępnych w sklepach wchodzą np. węgiel brunatny, ziemia kompostowa, torf, materiały sztuczne. Ziemie różnią się od siebie odczynem PH, zawartością azotu i właściwościami fizycznymi.

Podłoża ogrodnicze – jakie rośliny na skośny dach?

Planujesz urządzić ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest teraz niezwykle popularne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz cieszyć się piękną roślinnością, musisz wykorzystać specjalistyczny substrat. Wyróżniamy podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy gatunek podłoża stosuje się np. w przypadku trawników. Na dachu intensywnym można uprawiać także byliny. Wymaga on szczególnej pielęgnacji i nie może być zastosowany na mocno spadzistych dachach. Duże obciążenie dachu jest kolejnym przeciwwskazaniem do jego zastosowania. Z kolei podłoża ekstensywne są przeznaczone do hodowania mniej wymagających roślin, takich jak rozchodniki, trawy ozdobne i macierzanki. Chcesz uprawiać rośliny które wytrzymają nawet ekstremalne warunki? Postaw na podłoża ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na dachach pod kątem 35 stopni.