Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Zajrzyj tutaj, żeby zamówić utylizację mebli Kraków

Większość z nas na pewno dobrze zna problem, jakie tworzą rzeczy, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy wyrzucić z rozmaitych względów. Zwykle przestawiamy je na strych, do komórki lokatorskiej albo do piwnicy, by nie zajmowały powierzchni mieszkaniu. Kłopot jednak w tym, że po wielu latach również w tych schowkach robi się na tyle ciasno, że zwykłe ich użytkowanie bywa utrudnione. Dopiero to nakłania wielu z nas do wykonania porządnego sprzątania, będącego sposobnością do tego, aby pozbyć się nazbieranych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko organizujemy też, kiedy kupujemy zaniedbany dom bądź otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Powinniśmy więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez trudu przeprowadzić wywóz starych mebli z mieszkania, piwnicy oraz strychu.

Zleć odbiór starych mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi odpadami

Śmieci takie jak stare meble, zużyte panele podłogowe lub ścienne, części ram okien czy sprzęt RTV i AGD nie mogą zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeśli potrzebujemy się ich pozbyć, możemy wybierać z kilku możliwości. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie przestronnym bagażnikiem auta bądź przyczepą. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te przeprowadzane są na ogół w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc zmuszeni zagospodarować miejsce na przetrzymanie rupieci pokaźnych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zadba on także o legalną utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery częstokroć świadczą również fachową asystę przy sprzątaniu komórki, strychu względnie całego magazynu.

Utylizacja mebli – nie tylko spopielenie

Stare meble, o ile będą przetransportowane do PSZOK-u lub przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją na co dzień, nie muszą zostać trafić na składowisko lub zostać spalone. Po rozebraniu ich na elementy składowe i podzieleniu ich podług tworzywa, z którego były wytworzone, mogą być znów przetworzone i posłużyć do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, opiera się w większości wypadków na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do złożenia kolejnych szaf, krzeseł albo regałów.

Kontakt:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]