Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Druk 3D - sprawdź korzystną ofertę.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do pracowników działów technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów, inżynierów, projektantów CAD, jak również przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda firma albo osoba, która potrzebuje prototypu lub modelu koncepcyjnego wydrukowanego przy pomocy technologii SLS,SLA, DMLS, PolyJet, i FDM, może zamówić tę usługę zakładając, że nie posiada własnej drukarki 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem świadczy również usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie firmy znajdziemy też bazę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły zredagowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

Wydruk 3D w technologii SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana również stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest usługa druku 3D w technologii SLA? Do osób albo przedsiębiorstw, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk wyrazistych krawędzi, gładkiej powierzchni, detali oraz bardzo wąskich elementów.

Wydruk 3D w technologii SLS

Metoda drukowania 3D w technologii SLS działa na podobnej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są kolejne powłoki tworzywa – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są główne atuty tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje dokładność kształtu oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

FDM – wydruk 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda drukowania 3D – za jej sukcesem stoi atrakcyjny stosunek jakości do ceny, a także opcja użycia filamentów w szerokiej gamie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują osoby potrzebujące prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Kontakt:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]