Poznaj rolę radców prawnych w zakresie prawa pracy

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie prawa pracy, tak z punktu widzenia pracodawcy, jak i pracownika. Nasza praca skupia się nie tylko na toczeniu spraw sądowych, ale też na doradztwie w obszarze bieżącej interpretacji prawa pracy.

Prawo pracy – rola kancelarii radców prawnych

Działając w imieniu Pracodawców, na co dzień pomagamy im w tworzeniu wszelkiego typu dokumentacji na etapie powstania stosunku pracy, jego trwania, jak i zakończenia. Udzielana przez nas pomoc prawna ma nie tylko poprowadzić naszych Klientów przez te stadia, ale także ustrzec ich przed potyczkami sądowymi z zatrudnionymi. Zdajemy sobie sprawę, iż wraz z rozkwitem przedsiębiorstwa, respektowanie prawa pracy staje się coraz większym wyzwaniem. Dlatego też naszym priorytetem jest działanie w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skoncentrować się na prowadzeniu biznesu, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – kancelaria prawna jako pełnomocnik Pracownika

Równie często występujemy w roli pełnomocnika Pracownika. Na tym etapie o wiele częściej nasza praca skupia się na prowadzeniu spraw sądowych związanych z nawiązaniem stosunku pracy, bezzasadnym zwolnieniem lub chociażby godzin nadliczbowych. Bezsprzecznie wymaga to od nas zupełnie odmiennego zaangażowania, ponieważ tego rodzaju sprawy charakteryzują się ogromnymi problemami na tle postępowania dowodowego. Z tego powodu przekonanie sędziego do uznania racji Klienta staje się dużym wyzwaniem.