Praktyczny poradnik – nienaturalne linki przychodzące

Głównym motywem, przez który na naszą stronę internetową może zostać założony filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych negatywnych konsekwencji?

Nienaturalne linki przychodzące – sztuczne kierowanie klientów na stronę

Nienaturalne linki przychodzące to generowanie ogromnej liczby fraz kierujących internautów na naszą witrynę w sieci. Manipulują one pozycją portalu w wyszukiwarce i przez to łamią zasady rzetelnego pozycjonowania opracowane przez koncern Google. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące występują w formie wpisów marketingowych przesyconych licznymi odnośnikami. Szerzy się też proces kupowania linków, co skutkuje założeniem bana. Witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nieprofesjonalne praktyki zostaną odkryte, a to łączy się nagłym zmniejszeniem jej pozycji w wyszukiwarce, czsem aż o 30 podstron.

W jaki sposób usunąć nienaturalne linki przychodzące

Pamiętajmy, że gdy na portal będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy walczyć o przywrócenie normalnej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest niestety bardzo pracochłonny i nie gwarantuje stuprocentowego sukcesu. Jeśli pragniemy zwiększyć prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów – zasięgnijmy porady doświadczonej agencji pozycjonującej. Fachowcy automatycznie ustalą rzeczywistą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google należy zlecać tylko prestiżowym podmiotom.