Prawo rodzinne – nie tylko rozwody i alimenty

Prawo rodzinne jest jeden z najistotniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najczęstsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy duże doświadczenie także w prowadzeniu spraw związanych z ojcostwem i macierzyństwem, uregulowaniem kontaktów czy władzą rodzicielską.

Separacje, rozwody, alimenty – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowa sfera prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od prawnika nie tylko biegłości w aktach prawnych, ale przede wszystkim stosownego podejścia do Klienta, który powierza nam swoje najbardziej osobiste sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientami i przeprowadzanie ich przez poszczególne etapy sprawy w sposób dla nich bezbolesny. Naszym celem jest dopasowanie się do oczekiwań każdego Klienta szczególnie w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych rozpoczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem w formie osobistego spotkania lub rozmowy telefonicznej albo przez Skype. Staramy się wtedy zgromadzić maksymalną ilość informacji dotyczących sprawy, a także poznać osobę, na rzecz której będziemy pracować przez najbliższych kilka miesięcy. Następne fazy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem lub pozostałymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. Podczas prowadzenia każdej sprawy zawsze dążymy do znalezienia sposobu na zamknięcie jej ugodowo. Podejście to wywodzi się z faktu, iż większość konfliktów ma swoje korzenie w silnych emocjach, a prawnik, pozostający osobą obiektywną, nie jest nimi obciążony i rozpatruje sprawę jedynie z punktu widzenia prawa.