Projekty domów góralskich i drewnianych

Zajrzyj tu po więcej szczegółów o domy góralskie projekty.

Drewniana zabudowa przez dziesięciolecia była zastępowana przez domy betonowe. Dziś jednak zauważyć można to, że zainteresowanie nimi powoli rośnie. Oczywiście nie jest tak bez przyczyny – domy drewniane wykazują bowiem wiele atutów. Najważniejszym jest na pewno wygląd – pasują tak do miejskiej, jak i rustykalnej zabudowy. Istotne jest też to, że domy drewniane są przyjazne dla środowiska, bowiem są wykonywane wyłącznie z odnawialnych materiałów. Drewno potrafi również absorbować fale wydzielane przez sprzęty RTV i filtrować powietrze, co sprawia, że ich mieszkańcy wydajniej się wysypiają i dbają o swoje płuca.

Mnogość projektów domów góralskich

Najczęściej spotykanym typem domów z drewna są rzecz jasna budynki przywodzące na myśl tatrzańską architekturę. Często wykonywane są z bali, a styl ich zdobienia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy także projekty domów góralskich, które tworzone są we współczesnym guście. Nierzadko też widuje się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite stylistyki – między innymi części murowane. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw możemy zlecić również, kiedy zamierzamy wznieść je poza górami.

Kto zrobi projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, że na wygodę mieszkania w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, według jakiego jest wzniesiony. Z tego powodu decydując się na takie rozwiązanie, dobrze obejrzeć dotychczasowe realizacje architekta i przeczytać, co sądzą o nim wcześniejsi kontrahenci. Ważne jest, by w jego portfolio znalazło się wiele projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy gwarancję, że nasze zamówienie będzie odpowiednio wykonane i trafi w nasze potrzeby. Przy poszukiwaniach warto również dowiedzieć się, czy architekt działa z ekipą, która wybuduje obiekt – w ten sposób wszystko przebiegnie prędzej.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]