Przydomowe baseny kąpielowe – relaks, sport i dekoracja

Baseny kąpielowe zamówisz na http://tinyurl.com/yd69g66n

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z prestiżem, lecz jest to także wielka wygoda, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na basen więc na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz konserwowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, przykładowo do ośrodków spa czy obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, przydomowe czy wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest postawienie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład tyczące się odporności materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalistów jest zatem niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna ilość typów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla entuzjastów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można zdecydować się na standardowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Wspaniale wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia również halę basenową bądź ogród. Godnym polecenia pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do wypoczynku, warto zdecydować się na specjalne schody. Tego rodzaju akcesoriów jest jednak znacznie więcej – pewne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Kontakt:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]