Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o trekkingi Himalaje, znajdziesz na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/

Himalaje wraz ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Oddziałuje na to sporo elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie napomknąć także o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie te góry stanowią pole rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go samodzielnie

Na początku należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Źródłem problemów bywa również samo opracowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w te okolice. Kolejnym atutem jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum albo Himalaje z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednakże, że te masywy są poza ich zasięgiem, gdyż nieraz organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]