Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Podpory stropowe znajdziesz na http://bit.ly/2Yh7Urb

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są stosowane? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej przeznaczenie

Wśród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy wariant stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu możliwe jest zalanie stropu betonem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią również stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można używać ich w wielu sytuacjach. Standardowo na rynku można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą trwałością, są też łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, jak również elementy wykonywane przez firmy Olan, Pionart czy Hunnebeck. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną konstrukcją, nowatorskimi rozwiązaniami oraz imponującą jakością. Podpory stropowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]