Rodzaje piaskowca elewacyjnego

Piaskowiec elewacyjny to komponent powszechnie stosowany w przestrzeni miejskiej. Dominuje nie tylko jako materiał ozdobny wewnątrz nieruchomości, ale również na elewacjach. Co dokładnie stanowi o jego możliwościach? Zweryfikujmy to.

Kiedy wykorzystywany jest piaskowiec elewacyjny?

Piaskowiec elewacyjny jest bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym w przypadku wykańczania nieruchomości oraz ich fasad. Dostępny jest w różnych kolorach – od białego, przez zielony aż po miedziany. Poszczególne odmiany piaskowca różnią się od siebie odcieniami, ukształtowaniem i formą – wyróżniamy płytki spłaszczone, pofałdowane, jasne, o łamanych brzegach. Niektóre odmiany tego materiału odznaczają się szlachetnym połyskiem, dzięki wykorzystaniu mieszanek innych minerałów. Z tego względu piaskowiec doskonale sprawdza się w jako element ozdobny – w mieszkaniach, na posesjach i jako materiał okładzinowy. Jest wytrzymałym składnikiem na tarasy, mury ogrodzeniowe oraz wykończenie elewacji.

Piaskowiec elewacyjny testowany w każdych warunkach

Niezwykle ważną cechą piaskowca jest jego niesamowita niewrażliwość na negatywne czynniki zewnętrzne. Płyty elewacyjne wyglądają świetnie przez co najmniej 20-30 lat. To kamień w 100 proc. naturalny, który nie podda się działaniu mrozu, deszczu i będzie stanowić ogromny walor dla naszej nieruchomości. W sprzedaży znajdziemy wiele odmian płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pochodzących z kraju, jak i sprowadzanych zza granicy.