szalunki Kraków, szalunki Peri, wypożyczalnia szalunków

Rodzaje szalunków i ich zastosowanie

Szalunki, nazywane również deskowaniem, to chwilowe konstrukcje pozwalające na stawianie murów budynków. Przeważnie używa się ich podczas wylewania ścian betonowych – wtenczas są one potrzebne do tego, by właściwie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się mieszanki. Ponadto szalunki wykorzystuje się również podczas wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich użycie pozwala na przygotowanie przelotów na drzwi, bramy i okna. W tym artykule objaśniamy, z czego wykonane są dzisiejsze szalunki i jakim sposobem inwestorzy mogą je znaleźć.

Z jakich materiałów wytworzone są szalunki?

Klasycznym typem szalunków jest konstrukcja utworzona z desek drewnianych ewentualnie grubych sklejek zespolonych ze sobą za pomocą gwoździ, która po rozmontowaniu może zostać wykorzystywana ponownie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże ciężka – większość wykonawców i inwestorów wybiera więc użycie szalunków wielokrotnego użytku – struktur służących do szybkiego i łatwego składania bądź rozkładania. Tego typu szalunki mogą być wytworzone z metalu, sklejki bądź drewna, jak również zestawiać 2 albo 3 surowce. Z reguły jednak wykorzystuje się sklejkę – głównie z takich rodzajów drewna jak topola czy brzoza, a strukturę spajają głowice ze aluminium bądź stali, narożniki, belki i łączniki.

Wynajem szalunków – kto powinien skorzystać?

Firmy cyklicznie zajmujące się pracami budowlanymi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku brygad, które zwykle oferują odmienne usługi i inwestorów indywidualnych, którzy planują zamierzających wznieść pojedynczy obiekt. Nabycie wszelkich modułów potrzebnych do złożenia szalunku nie byłoby rentowne . Dużo ekonomiczniejszym wyjściem będzie wypożyczenie szalunków.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]