Rzeźba ogrodowa – w parkach, lasach i na prywatnych posesjach

Rzeźby ogrodowe mogą znaleźć zastosowanie nie tylko na prywatnych posesjach, ale także w przestrzeni miejskiej. Którą metodą się je wykonuje? Kto zazwyczaj zamawia fontanny w formie ozdobnej figury i nowoczesne rzeźby ogrodowe?

Nowoczesne rzeźby ogrodowe – nietradycyjny sposób na dopełnienie przestrzeni

Rzeźby ogrodowe stają się coraz częściej spotykaną metodą aranżacji prywatnych ogrodów i przestrzeni municypalnej. Współcześnie dużym zainteresowaniem cieszą się wyszukane rzeźby wytworzone poprzez odlew, których kształt został opracowany w oparciu o preferencje klienta, jego predyspozycje, jak również wielkość ogrodu. W dużych przestrzeniach wyśmienicie prezentują się większe, monumentalne figury, które oczarowują swoim majestatycznym stylem. W skromniejszych ogrodach poleca się natomiast umieszczanie małych rzeźb. Klienci mogą wybierać pomiędzy rzeźbami minimalistycznymi lub wprost przeciwnie – zdecydować się na barokowe wzory. Wybór właściwej figury powinien być uzależniony od charakteru ogrodu oraz tego, jaki skutek chcemy ostatecznie otrzymać. Sporym zainteresowaniem cieszą się też oryginalne rzeźby pełniące funkcję użytkową, jak np. fontanna ogrodowa. Figury takie to wspaniała forma dopełnienia przestrzeni.

Dla kogo rzeźby ogrodowe?

Rzeźba do ogrodu to wyraz szacunku do sztuki i jest poszukiwana przez podmioty wszelkiego rodzaju. Świetnie prezentuje się w parkach, gminnych zieleńcach, lasach, może również być ozdobą terenu przy hotelu, uniwersytecie, muzeum, gmachu ministerialnym bądź innym obiekcie o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźby kupują także klienci indywidualni, którzy pragną wytworzyć w swoim ogrodzie niesamowity klimat. Można wybrać rzeźbę w minimalistycznym stylu, która podkreśli współczesny charakter ogrodu bądź postawić na figurę stylizowaną na zabytkową. Popularne stają się także okazałe rzeźby w stylu orientalnym, które będą perfekcyjnym dopełnieniem ogrodu w stylu chińskim.