Skitury – wyprawy dla doświadczonych narciarzy

Skitury - sprawdź pełną ofertę.

Gros osób wyjeżdżających w góry zimą, jedzie tam z reguły jedynie po to, żeby spędzić czas na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Niemniej jednak nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy pragną przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz spróbować wypraw na rakietach albo skitur.

Skitury – zalecane jedynie dla doświadczonych w górach osób

Turystyka na nartach przeżywa aktualnie swoisty boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwyczajnego relaksu w drewnianej, góralskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, decydują się na przeżywanie ich uroków w trakcie stosunkowo trudnych, a zarazem dających sporo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana tylko dla obeznanych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również używać czekanu oraz raków. Czemu? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów stokami, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych butów oraz nart.

Nie masz pewności, czy dasz sobie radę na skiturach? Zapytaj o to organizatora!

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie najpopularniejszymi destynacjami wśród pasjonatów skitur są bez wątpienia włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie wyśmienicie dadzą sobie radę również średnio zaawansowani skiturowcy. Polscy turyści nie nie muszą jednakże ograniczać się tylko do skitur organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam kapitalne warunki do wypraw tego rodzaju. Podczas takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal leżącego na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego typu wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś wyprawa będzie dostosowana do zdobytych przez nie umiejętności, mogą szukać w tym zakresie doradztwa instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]