Sklep internetowy z roletami – rzymskie, dzień i noc, zaciemniające

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przyzwyczajeni są do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz także pozwala to regulować ilość promieni słonecznych docierających do pomieszczeń. Tradycyjnie do zasłaniania okien używa się zasłon i firanek, ale w ostatnich kilkunastu latach coraz częściej decydujemy się na wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie modele rolet wewnętrznych dostaniemy w sklepach?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest szeroki wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, ściennych czy okiennych. W wielu z nich zakupimy również wszystkie potrzebne dodatki, tj. wsporniki sufitowe i ścienne, karnisze metalowe, rozety czy kółka z żabkami. W jednym sklepie możemy złożyć cały zestaw konieczny do założenia rolet. Natomiast to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, żeby kupować z głową. Przykładowo, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niewielkich oknach, ale nie poleca się ich alergikom. Na roletach rzymskich łatwo zbierają się drobinki kurzu, ponieważ wykonywane są one z tkanin firanowych lub zasłonowych.

Rolety dzień-noc – ilość światła pod kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do pokoju służą rolety dzień i noc. Sprawdzą się prawie we wszystkich pomieszczeniach: w salonie, biurze, pokoju dziecięcym, a nawet w łazience. Takie rolety mają przemienny splot pasów transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja odbywa się bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ zrobione są z materiału, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – jakich błędów nie popełnić

Nasze okna nie zawsze mają standardowe rozmiary i okazać się może, że rolety w rozmiarach sprzedawanych przez producenta nie będą pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, aby dobrze zmierzyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji, do tego będą prezentować się niechlujnie. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia albo nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, wezwijmy na pomoc fachowca.