Spotkanie wigilijne w dużej firmie? Z cateringiem świątecznym będzie łatwiej

Więcej szczegółów o cateringu świątecznym na https://lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Koniec grudnia to czas, który spędza się głównie w rodzinnym gronie, lecz obiady świąteczne urządzane są również w firmach. Często kadra firmy aranżuje je na własną rękę, przynosząc osobiście ugotowane dania, jednakże w dużych przedsiębiorstwach ten schemat działania raczej sprawdza. By zatem pomóc sobie przy przygotowania firmowych śniadań wigilijnych, dużych, jak i tych w niewielkim gronie, polecamy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co powinno się postawić na wigilijny stół?

Rzecz jasna, na wigilijnym stole musi zostać postawionych jak najwięcej typowych świątecznych potraw. To głównie dania rybne, np. chrupki filet z karpia czy też pstrąga, a także zupy – z całą pewnością barszcz czerwony i żurek, a w niektórych regionach również zupa rybna. Na talerzach nie może zabraknąć też uszek z kapustą i grzybami, które zazwyczaj spożywane są wespół z wspomnianym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby pełna bez przekąsek na chłodno, m.in. bez sałatki śledziowej lub śledzia po kaszubsku. Powinno się też zatroszczyć się o pyszny specjał na koniec obiadu. Na stół świąteczny polecamy makowiec, lekki sernik albo kutię z miodem.

Kiedy zamawiać catering świąteczny?

Organizację Wigilii w firmie należy zainicjować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Trzeba określić dzień wydarzenia i dopasować go do harmonogramu urlopów zespołu. Umożliwia to dokładne oszacowanie przewidywanej liczby gości imprezy, a ostatecznie pomoże zamówić stosowną ilość porcji. Dobrze jest skonsultować z załogą menu i razem złożyć zamówienie na te propozycje z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy uwielbiają. Ważne jest także to, żeby ustalić czy ktokolwiek z zatrudnionych ma alergię, przykładowo na orzechy, które używane są w cieście, albo są w ekipie firmy wegetarianie. Dla takich pracowników należy zamówić potrawy zgodne z dietą. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne przyjmują zamówienia przez większość grudnia, jednakże nie warto zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Kontakt:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]