Środki do dezynfekcji – rodzaje i zastosowanie

Nie poszukuj już więcej! W tym miejscu kupisz mydło dezynfekujące

Na jednym cm2 powierzchni dłoni może znajdować się aż pięć milionów bakterii. Spora część tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach roznoszą się pasożyty, bakterie i wirusy wywołujące poważne choroby. Dlatego mycie rąk jest absolutnie niezbędne. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90% drobnoustrojów. Zazwyczaj to satysfakcjonujący wynik, jakkolwiek w wielu przypadkach konieczne będzie użycie dużo skuteczniejszych środków.

antybakteryjny żel do rąk – gdzie jest stosowany

Mydło dezynfekujące znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, przychodniach i szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą klientów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także pracownicy gastronomii – zwłaszcza po przyrządzaniu posiłków z mleka, mięsa (głównie z drobiu) oraz jajek, gdyż te produkty spożywcze w stanie surowym nierzadko są zakażone bakteriami.

Rodzaje płynów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem związków likwidujących komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują także pod postacią płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych objętościach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, często przystosowanych do włączania łokciem bądź wyposażonych w fotokomórkę.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]