Środki ochrony indywidualnej – maseczka jednorazowa

Dowiedz się, gdzie kupić maseczki jednorazowe, wejdź na www.vitberg.com/firma/sklep/

Z początkiem 2020 r. cały świat ogarnął strach spowodowany szybko rozprzestrzeniającym się nowym koronawirusem SARS-CoV-2, który przenosi się drogą kropelkową. W ciągu kilku tygodni zwiększył się tym samym popyt na przeróżne produkty zabezpieczające, w tym na maseczki jednorazowe.

Dlaczego warto używać maskę jednorazową?

Obok do mycia rąk, jednorazowe maseczki stały się najbardziej rozchwytywanym środkiem ochrony indywidualnej, przydatnym nie tylko lekarzom i ratownikom, ale też zwyczajnemu obywatelowi. Są niezastąpione w trakcie podróży do miejsca pracy czy wizyt w sklepie, aptece, a więc wszędzie tam, gdzie spotyka się większą grupę obcych nam ludzi. Dlaczego warto je nosić? Maska jednorazowa zakrywa usta i nos, a więc minimalizuje ryzyko przedostania się patogenów do śluzówki. Funkcjonuje popularna opinia, iż powinny ubierać ją przede wszystkim osoby zarażone, niemniej jednak dla osób zdrowych też są one kolejną barierą ochraniającą przed potencjalną stycznością z drobnoustrojami i wirusami, które może przenosić osoba zarażona, nie okazująca jeszcze symptomów infekcji.

Maska jednorazowa – wykonać ją samemu czy kupić u producenta?

Prowizoryczną maskę jednorazową można zrobić samemu, ale najlepiej zamówić taką, wyprodukowaną z tkanin filtrujących używanych w medycynie. Maski ochronne wytwarzane w zakładach charakteryzują się też lepszą jakością oraz trwałością. Ważną częścią takich maseczek są warstwy stanowiące filtr celulozowy. Mają one także wysoką gramaturę. Nawet jeśli na szybkie wyjścia do sklepu zdecydujemy się założyć maseczkę jednorazową i tak wybierzmy taką, która nie wywołuje podrażnienia skóry i zapewnia komfort. Po zdjęciu maski postępujmy zgodnie z zaleceniami wytwórcy, aby właściwie ją zutylizować.

Kontakt:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]