Sztabki złota – zróżnicuj swój portfel inwestycyjny

Sprawdź, gdzie kupić sztabkę złota, wejdź na goldbroker.pl.

Gromadzenie środków pieniężnych na koncie lub zakładanie lokat nie jest już tak dochodowe jak parę lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale również i ogólna świadomość, że nie zainwestowany kapitał zapewnia zysku spowodowały, iż Polacy poszukują metod, które pozwolą ich pieniądzom dawać za jakiś czas poboczny przychód. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe zainteresowanie zyskują metale inwestycyjne, a zwłaszcza – złote sztabki.

Złote sztabki to inwestycja na długie lata

Z góry trzeba dobitnie podkreślić, iż lokata finansów w złoto w sztabkach to inwestycja na lata. Złoto przeważnie nie ulega mniejszym i większym kryzysom dostrzeganym w gospodarce, a nawet destabilizacja gospodarcza oraz polityczna nierzadko zwiększa jego cenę. Oczywiście, można zauważyć wahania w jego wartości, jednakże badając jej historyczny wykres natychmiast daje się zauważyć, że wraz z upływem czasu ona wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Od setek lat ilość tego metalu szlachetnego będąca w obiegu utrzymuje się mniej więcej bez zmian. Dawno temu służył on jako waluta, współcześnie jest w szerokim zakresie stosowany w medycynie, przemyśle oraz elektronice, a także – wciąż na dużą skalę – w sztuce i jubilerstwie. Mimo, iż pozyskiwanie złota jest bezustanne i teoretycznie powinno go być coraz więcej, recykling tego kruszcu wykorzystanego m.in. podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak piloty do telewizorów albo odtwarzacze CD) jest w wielu przypadkach nieopłacalny, wobec tego zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i prognozuje się, iż z biegiem lat ta tendencja raczej nie ulegnie zmianie.

Złoto w indywidualnych sztabkach lub combibary – co wybrać?

Słuchając o inwestycji pieniędzy w sztabki złota większa część osób z miejsca oszacuje, iż to nie dla nich, przez wysoki koszt. Jednakże sztabki złota są wytwarzane w rozmaitych rozmiarach, wobec tego praktycznie każdy może sobie pozwolić na inwestycję pewnego wycinka oszczędności w ten metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g czy 10 g. Te malutkie sztabki są też idealne jako podarunek. Więksi inwestorzy, posiadający pokaźniejszy kapitał nierzadko zamawiają się na większe sztabki złota o wadze 50 g, 500 g, a także 1 kg. Trzeba jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, wybierając większą sztabkę kupimy złoto o wiele taniej. Po drugie, nie da się rozłamać kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Toteż należy kupować złote sztabki o różnej wadze bądź zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są fabrycznie podzielone na mniejsze kawałki o wadze 1 g.

Kontakt:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]