Szukasz szybkiego hostingu? Dowiedz się, czym musi się on charakteryzować

Jeśli posiadasz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak ważny dla Twojego biznesu jest poprawnie dobrany hosting? Czym zatem powinien się znamionować dobry hosting dla firm?

Hosting – postaw na bezpieczeństwo oraz prędkość

Hosting internetowy, przede wszystkim ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być szybki, bezpieczny, bezawaryjny i gwarantować wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli prędkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego porzucenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy likwidacją błędnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (VPS, dedykowany, w chmurze, czy też współdzielony), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym przedsiębiorstwa powinny szukać usługi hostingowej zapewniającej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Warto wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera na poziomie min. 99%. Ten czynnik powinien być wyjątkowo ważny dla sklepów internetowych, bowiem każda godzina niedostępności sklepu może rodzić wiele tysięcy strat.

Czym powinien charakteryzować się dobry hosting dla firm?

W przypadku usługi hostingowej dla firm nie warto skłaniać się do rozwiązań najtańszych. Darmowe usługi hostingowe najczęściej charakteryzują się niską jakością, a często zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się poza granicami kraju i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych poszukujmy hostingu umożliwiającego całodobowe wsparcie techniczne doświadczonego zespołu. Istotne, żeby reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była także stosunkowo szybka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w jasny sposób. Nie zapominajmy także o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej powinny być zabezpieczone stale uaktualnianym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni muszą panować adekwatne warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek pojawienia się płomieni), a kopia zapasowa danych powinna być wykonywana cyklicznie.