trekking w dolomitach

Trekking w Dolomitach – wyprawy w góry dla aktywnych

Sympatycy aktywnego spędzania wolnego czasu zapewne przebyli większość szlaków trekkingowych w naszym kraju położonych w Tatrach, w Karkonoszach oraz w Bieszczadach. Naturalnie budzą one zachwyt, jednakże osoby często uprawiające ten typ aktywności z czasem pragną przeżyć jeszcze raz podekscytowanie płynące z wycieczek po nieznanym sobie terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z marszrut w Polsce, jeśli można zachwycać się cudownymi widokami we włoskich Dolomitach?

Cechy Dolomitów

Dolomity, a więc masyw górski leżący całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się znaczną ilością skalistych grani, stromych turni i baszt skalnych, które podczas dnia przez padające na nie światło słoneczne zmieniają swój kolor. Jest to również jeden z najpiękniejszych masywów górskich Europy (jeśli nie świata!), nie dziwi więc, iż w 2009 roku wpisano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w górach tych występują wysokie pionowe skalne ściany, niezwykle strome stoki i liczne urwiska, wyznaczono w nich też mnóstwo prostych szlaków, z którymi da sobie radę zdecydowana większość turystów uprawiających trekking.

Trekking we włoskich Dolomitach dla początkujących oraz zaawansowanych turystów

Początkujących zapaleńców trekkingu zapewne oczaruje przejście przez to pasmo górskie po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych zaopatrzonych w stalowe liny asekuracyjne. Scenariusz ekskursji tego typu jest tak opracowany, żeby ich uczestnicy mieli czas na naukę reguł asekuracji i metod poruszania się po takiej trasie. Bardziej doświadczeni i posiadający wysoką sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po trasie na graniach Brenty, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla wielu turystów bardzo forsowna, jednakże jej uczestnicy na pewno nie zapomną o niej przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić także w aktywny sposób zimowe miesiące, chodząc po mniej stromych terenach na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać między innymi szczyt Averau oraz grupy Dolomiti di Sesto.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]