Trekkingi coraz popularniejsze pośród turystów

Zainteresowany trekkingi Himalaje? Zajrzyj tu

Wędrówki po najwyższych szczytach kojarzymy zwłaszcza z naprawdę doświadczonymi alpinistami. Jednak do trekkingów niepotrzebne okazują się zwykle specjalistyczne kwalifikacje – w różnych pasmach wytyczono wszak trasy, z jakimi poradzi sobie dowolny miłośnik gór – jeśli rzecz jasna posiada odpowiednie narzędzia, czyli kijki zapewniające przyczepność na stromych nawierzchniach i buty z przyczepną podeszwą. Na najtrudniejszych odcinkach potrzebna będzie również pomoc doświadczonego instruktora, bo ten pokaże, jak korzystać z dodatkowego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach jednak będzie on potrzebny? W których górach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Akcesoria do trekkingu

Trekkingi są czasem organizowane w bardzo technicznym obszarze, co powoduje, że potrzebne okazują się narzędzia ułatwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi wśród nich są na pewno raki, które gwarantują przyczepność również na śliskich trasach – a na wielu górach spotkać je można również latem. Na wysokich podejściach pomocny okazuje się również czekan. Do korzystania z obu narzędzi potrzebne są odpowiednie kwalifikacje – dlatego niedoświadczeni klienci na trekkingi muszą wybrać się razem z instruktorem, który powie im, jak bezpiecznie przebyć szlak.

Najchętniej wybierane trasy na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zobaczenie najbardziej interesujących miejsc na świecie, a te zazwyczaj są niedostępne dla większości turystów. Najchętniej prowadzone są w najwyższych pasmach – krajowi górołazy chętnie wybierają słowackie Tatry, a także do Włoch czy na norweskie fiordy. Dużym zainteresowaniem wśród miłośników trekkingu cieszy się również Kilimandżaro i Andy w Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już pewne umiejętności w chodzeniu po górach mogą zaś wybrać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam między innymi u podnóża Everestu i Broad Peak.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]