Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Kliknij tu jeżeli dokucza Ci problem z wirusem na stronie.

WordPress stał się w minionych latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, iż liczbę stron i sklepów internetowych działających z jego użyciem szacuje się już na setki milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a powoduje, że strony postawione na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerów. W przypadku zainfekowania strony złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Ze witryny wychodzi niechciana poczta? Logowanie jest zablokowane? Teksty na stronie zmieniły się bez Twojej ingerencji? A może na stronie pojawiły się odnośniki do nieznanych Ci adresów? To raptem parę z potencjalnych przykładów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takich przypadkach wymagane jest ekspresowe działanie w celu usunięcia źródła infekcji, a następnie przywrócenia witryny do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania lub po atakach hakerskich należy powierzyć fachowcom od tego typu zadań, bowiem usuwanie infekcji z WordPressa zwykle przekracza umiejętności ludzi, którzy codziennie zajmują się wyłącznie tworzeniem stron oraz sklepów na tym systemie zarządzania treścią.

Usuwanie wirusów ze strony www – kompleksowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony

Profesjonaliści podejmujący się usuwania infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich działań naprawczych przeprowadzają gruntowne sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Analizują pliki wp-config i htaccess, jak również kod użytych na stronie szablonów i wtyczek. W trakcie czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, zmniejszające ryzyko następnych ataków. Jeśli trwające dłuższy okres czasu zawirusowanie przyczyniło się do włączenia strony do listy wykluczeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a specjaliści podejmują także niezbędne działania w celu skreślenia jej z takich “czarnych list”. Naprawa wszystkich efektów infekcji nie gwarantuje, iż podobny przypadek nie zdarzy się w przyszłości, dlatego kluczowe jest regularne uaktualnianie CMS-a oraz stosowanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]