Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Zajrzyj tu, aby dowiedzieć się więcej o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice.

Dopilnowanie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj powodem sporych problemów. Nieduże podmioty rzadko są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, zaś ich szefowie nie zawsze potrafią prawidłowo zarządzać budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że jakość usług okaże się zadowalająca?

Nie musisz najmować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy postawić przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy finanse firmy ekspertom ds. finansów, zyskamy gwarancję, iż skutkiem ewentualnych kontroli wykonywanych przez US nie będzie wystawienie grzywny. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy i funduszy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Warto też napomknąć o swobodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Obecnie nie trzeba już regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem e-maila.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie zalecamy sugerować się jedynie kosztami usług – dziwnie niskie ceny usług zazwyczaj oznaczają ich niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy mają właściwe certyfikaty, np. certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Kontakt:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]