Uszczelnianie okien – warto przeprowadzać je regularnie

Zainteresowany nieszczelnymi oknami? Kliknij tutaj.

Stan techniczny okien ma ogromny wpływ na samopoczucie domowników. Okna chronią mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale również odcinają je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, z uwagi na sporą utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy przeprowadzić co najmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, bowiem po tym okresie możliwe usterki mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wysokimi i niskimi temperaturami, wilgocią, a także wiatrem mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]