Współpraca z architektem nie musi być trudna

Skorzystaj ze wskazówek architekta Kraków

Wzniesienie domu to z całą pewnością najważniejsza rzecz dla wszystkich z nas. Warto więc starannie to zaplanować oraz pamiętać o usługach specjalistów. Największy wpływ na to, jakie skutki przyniosą podejmowane przez nas wysiłki, wywrze z pewnością projekt budynku. Mamy szansę co prawda nabyć stworzony już dokument, lecz by zyskać pewność, iż budynek okaże się taki jak sobie wymarzyliśmy, warto skorzystać z usług architekta. Z uwagi na to, że wielu czytelników nie wie, czym rzeczywiście się para, należy powiedzieć o tym kilka zdań.

O czym pamiętać przed spotkaniem z architektem?

To, czy projekt zaspokoi konkretne potrzeby, jest zależne szczególnie od przebiegu rozmowy z architektem. Zwracając się do architekta musimy przemyśleć, jakich zalet oczekujemy po wznoszonym domu i potrafić opowiedzieć mu o tym. Warto też zapoznać się z najistotniejszymi przepisami na temat budownictwa – dzięki temu szybciej się porozumiemy z architektem. Nie trzeba rzecz jasna się denerwować, gdyż w przypadku wątpliwości mamy prawo liczyć na jego pomoc.

Architekt przygotuje projekt wykonawczy i budowlany

Najpierw architekt stworzy projekt budowlany. To ów projekt zostanie wzięty pod uwagę przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na budowę. Muszą być w nim zawarte rozwiązania, na których będzie oparta planowana inwestycja. Projekt wykonawczy posłuży zaś do znalezienia firmy budowlanej i okaże się niezbędny podczas odbioru budowy. Zawartość obu dokumentów regulują właściwe ustawy.

Kontakt:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]