jak rozpoznać dobrą agencję SEO

Wybór dobrej agencji SEO – Google podpowiada czym się kierować

Gdy prowadzisz swój biznes i tworzysz dla niego stronę firmową, zapewne z czasem zastanawiasz się, co zrobić, aby była ona widoczna wysoko w wynikach wyszukiwania. Wiadomo wszak, że współcześnie widoczność w internecie jest jednym z podłoży sukcesu, ponieważ to właśnie stąd wielu klientów po raz pierwszy dowie się o twojej ofercie. Jak wobec tego zatrudnić solidną firmę SEO? Polecamy wsłuchać się w podpowiedzi specjalistów.

Google podpowiada, jak rozpoznać solidną agencję SEO

Nie da się ukryć, iż cała branża usług SEO, a więc działań związanych z optymalizacją stron www pod wyszukiwarki, pojawiła się i bezustannie rozwija się zasadniczo wyłącznie za dzięki wyszukiwarce Google. Pomimo istnienia licznych alternatyw, jak m.in. Bing, Yahoo lub DuckDuckGo, wciąż kluczowe są pozycje zajmowane w wyszukiwarce firmy z Mountain View. Każdy zatem, kto potrzebuje być widocznym w sieci, musi powalczyć o swoją pozycję w top 10 w Google. W przypadku usług, w których konkurencja jest silna, z reguły nie jest to proste bez doradztwa specjalistów z agencji SEO. Google zdecydowało się pomóc osobom, dla których koncepcja SEO jest kompletną nowością, i nakręciło krótki kurs, jak rozpoznać dobrą agencję SEO.

Cechy rzetelnej agencji SEO zdaniem Google

Pracownik Google z ponad 10-letnim stażem w kolejnych punktach naświetla, jak zidentyfikować solidną agencję SEO, wymieniając wśród najważniejszych cech między innymi:

  • dbałość o ogólną widoczność strony www, a nie jedynie pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania na określone frazy,
  • zagwarantowanie stronie wsparcia technicznego oraz prowadzenie działań nad podniesieniem jej użyteczności,
  • transparentność odnośnie prowadzonych działań, np. poprzez stały dostęp do statystyk strony oraz comiesięczne raporty,
  • umiejętność oceny budżetu oraz czasu potrzebnego do zakończenia planowanych działań,
  • rozpoczęcie optymalizacji i pozycjonowania od zrozumienia, w jaki sposób klient prowadzi swój biznes, jakie są jego cele i kto stanowi jego najmocniejszą konkurencję.

Pracownica Google akcentuje także, że solidna firma SEO w żadnym wypadku nie obieca spektakularnych wyników z dnia na dzień, bo optymalizacja strony www jest procesem długotrwałym, w wielu przypadkach dającym wymierne rezultaty przeważnie po paru miesiącach pracy.