Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

Wypożyczalnia szalunków Kraków - sprawdź najnowszą ofertę

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, ale łatwo zaobserwować również wersje zrobione ze stali, a czasem również plastiku. Pozostałymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają wypracowanie odpowiednich rezultatów. Niestety z uwagi na wysokie koszty nie wszystkie firmy remontowe posiadają swoje szalunki. Gdy będą niezbędne, mają szansę wszak po prostu je wynająć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to dziś naprawdę popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla których firm?

Zakup własnych szalunków okaże się trafionym pomysłem dla firm często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeśli zaś budowanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością danej ekipy, warto sprawdzić atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Głównie ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie będzie bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto wspomnieć również o funkcjonalności, ponieważ przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować spore koszty.

Która firma zapewni wynajmem szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją wybrać? Warto wybrać ofertę firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, że szalunki okażą się solidne oraz funkcjonalne. Naprawdę istotna będzie też dbałość o kontrahenta – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto natomiast skorzystać z sieci i sprawdzić, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa mówią poprzedni kontrahenci.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]