ławka ogrodowa drewniana, zestaw ogrodowy

Wyposażasz ogródek? Polecamy drewniane meble ogrodowe

Meble, które ustawiamy w mieszkaniu muszą być ładne, wygodne oraz solidne. Natomiast całkiem odmiennie patrzymy na meble do ogrodu. W polskich ogródkach i na działkach dominują plastikowo-metalowe krzesełka oraz stoły. Tymczasem nic tak znakomicie nie pasuje do soczystej zieleni naturalnego otoczenia jak wytrzymałe drewniane meble ogrodowe.

Komplet ogrodowy – niezbędne wyposażenie działki oraz ogrodu

Jeśli dysponujemy większym ogrodem trzeba zaaranżować go tak, aby w czasie lata dało się w komforcie relaksować się a także jeść pod gołym niebem. Głównym wyposażeniem ogrodu czy działki jest wobec tego zestaw ogrodowy – spory stół razem z zestawem krzeseł w liczbie wystarczającej dla wszystkich domowników i ich ewentualnych gości. Jeśli teren okalający dom jest na tyle obszerny, że wiedzie przez niego kilka dróżek bądź wykonany w nim został zakamarek z oczkiem wodnym, trzeba pomyśleć o postawieniu w tych punktach drewnianej ławki ogrodowej, na której można przysiąść albo wręcz się położyć i upajać się okalającym nas spokojem. Niemniej jednak nawet jeżeli brakuje miejsca na rozstawienie rozbudowanego zestawu ogrodowego, warto wygospodarować przestrzeń na 2-3 ogrodowe leżaki, które w razie konieczności można rozłożyć, by zażyć kąpieli słonecznej.

Dlaczego warto kupić drewniane komplety do ogrodu?

Meble z drewna są niezwykle wytrzymałe, a zarazem znakomicie wyglądają zarówno jako meble balkonowe czy tarasowe, jak i postawione w centrum zieleni. Drewno zaznacza swojski charakter otoczenia, lecz nie świadczy to o tym, iż drewniane zestawy ogrodowe są banalne i nudne. Drewno umożliwia szeroką kastomizację. Meble da się pomalować na rozmaite kolory współgrające z konkretną wizją przestrzeni. Nietrudno też podkreślić ich naturalność – należy po prostu użyć stosownej bejcy. W przeciwieństwie do swoich plastikowych odpowiedników, drewniane komplety ogrodowe wytrzymają lata, lecz wymaga to od ich właściciela troskliwej konserwacji. Jeśli meble będą regularnie impregnowane i olejowane według wytycznych producenta, mróz czy wilgoć będą mieć niewielki wpływ na ich zużycie. I co prawdopodobnie najistotniejsze dla ludzi troszczących się o naturę – meble z drewna są najbardziej eko rozwiązaniem, jeśli idzie o aranżację działki. Nawet jeśli po latach nadejdzie czas, żeby się ich pozbyć, są one odpadem biodegradowalnym o niewielkim negatywnym oddziaływaniu na środowisko.

Kontakt:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]